Деталі
Згідно з останнім звітом ВООЗ 5,6 мільярда людей проживають в країнах, які впровадили принаймні один із рекомендованих організацією заходів для захисту некурців. Однак ВООЗ критикує країни, які не вживають подальших заходів для обмеження вживання тютюну та забезпечення дотримання існуючих правил.
За даними Всесвітньої організації здоров’я, щороку від вживання тютюну помирає понад 8 мільйонів людей, більшість з них - у країнах з низьким або середнім рівнем доходу.
Тютюновий дим також має значний вплив на тих, хто не курить. Організація пов'язує 1,2 мільйона смертей щороку - в тому числі 65 000 дітей - з пасивним курінням. Ефективні заходи з профілактики куріння допоможуть зменшити кількість людей, які хворіють на рак, серцево-судинні захворювання або респіраторні проблеми, які спричиняються курінням.
На приклад, за словами директора ВООЗ з питань зміцнення здоров'я Рюдігера Креха, заборона куріння в приміщенні в Німеччині є непослідовною, заборона реклами тютюну погано виконується, а останні підвищення цін на тютюнові вироби відставали від інфляції, що призвело до їхнього здешевлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 11 липня антитютюнове законодавство в Україні стає ще більш жорстким. Що зміниться