"Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, спільно з працівниками Головного оперативного управління ДБР та працівниками СБУ за процесуального керівництва прокуратури Київської області затримали начальника та заступника Павлоградського відділу поліції ГУ Нацполції в Дніпропетровській області, начальника сектору цього ж відділу поліції та 4 оперативних працівників", - йдеться в повідомленні.
В Офісі Генпрокурора заявили, що викрита злочинна організація правоохоронців - на чолі з начальником відділу поліції на Дніпропетровщині.
Повідомляється, що слідством встановлено, що протягом 2019-2020 років правоохоронці, задля підвищення показників у роботі поліції, змушували громадян вчиняти злочини (крадіжки, збувати наркотичні засоби, зброю та ін.), здійснюючи психологічний тиск та насильство. За вчинення злочинів поліцейські надавали потерпілим гроші та наркотичні речовини. У подальшому притягували їх до кримінальної відповідальності.
Також за місцем роботи та проживання затриманих проведені санкціоновані обшуки. За даними Офісу Генпрокурора, у рамках розслідування кримінального провадження за місцем проживання та роботи поліцейських, у тому числі у відділі поліції, проведено більше 20 санкціонованих обшуків, у ході яких вилучено речові докази, що доводять фальсифікацію кримінальних проваджень, засоби катування та інші докази, які підтверджують злочинну діяльність співробітників поліції.
"Наразі всім затриманим повідомлено про підозру у вчиненні ряду злочинів, у тому числі тяжких",- зазначається в повідомленні.
Окрім того, досудове розслідування здійснюється за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених:
• ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України (Створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину, а також керівництво такою організацією);
• ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів);
• ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб);
• ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами);
• ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).
В Офісі Генпрокурора додали, що наразі встановлюються всі причетні до вчинення злочинів та вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави.
Нагадаємо, Кагарлицький відділ поліції після скандалу зі згвалтуванням був розформований, 60 поліцейських виведено за штат.