“Хочу звернути увагу на окрему категорію кримінальних проваджень, які розслідуються слідчими ДБР. Це — розслідування фактів порушення прав громадян, які вчинені працівниками правоохоронних органів. На цей час слідчі ДБР здійснюють розслідування у 22 кримінальних провадженнях за фактами катувань”, — сказав Труба.
З його слів, це — одна з найскладніших категорій справ, розслідування яких може тривати щонайменше кілька місяців.
“До цього в Україні не було результатів розслідування таких кримінальних проваджень. Неодноразово міжнародні партнери звертали увагу на необхідність професійного фахового розслідування саме цієї категорії справ. Ми налаштовані в 2019 році провести професійне розслідуваня і скерувати до суду перші обвинувальні акти за фактами катувань”, — зазначив він.
Крім того, за словами директора ДБР, слідчі бюро також розслідують факти, коли працівники правоохоронних органів невиправдано застосовували насильство.
“Також слідчими ДБР проводяться розслідування в 442 кримінальних провадженнях за фактами перевищення своїх повноважень працівниками правоохоронних органів, що супроводжувались фізичним насильством”, — сказав він.
Труба додав, що цього року в одному такому кримінальному провадженні вже складено обвинувальний акт, і це кримінальне провадження скероване до суду.
“Оголошено підозру працівнику поліції, який в райвідділку, де він працює, спричинив тілесні ушкодження особі, яка була доставлена за фактом вчинення адміністративного правопорушення. Слідчими ДБР оперативно зібрано докази, зафіксовано вину працівника правоохоронного органу, а обвинувальний акт скеровано до суду”, — розповів він.
Нагадаємо, станом на 28 березня, Державне бюро розслідувань скерувало до суду 624 обвинувальних актів.