Цитата
“Дипломатичні канали повинні залишитися відкритими”, — заявив Боррель після візиту в Москву в суботу, 6 лютого. Це необхідно не тільки для зниження напруженості в разі криз або резонансних інцидентів, але і для прямого обміну інформацією та передачі “жорстких і чесних повідомлень”, особливо в той час, коли відносини “далекі від задовільних”, пояснив він.
Деталі
За час візиту в Москву глава дипломатії ЄС зустрівся з представниками російських правозахисних організацій і обговорив з ними протести в РФ. Крім того, Боррель провів переговори з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, на яких наполягав на звільненні російського опозиціонера Олексія Навального і запуску розслідування його отруєння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меркель допускає введення нових санкцій через арешт Навального
Під час візиту Жозепа Борреля в Росію європейські дипломати підтримували контакт з адвокатами Навального, вказується в прес-релізі делегації ЄС в Росію. Перед від’їздом європейський дипломат відвідав Великий Москворецький міст, де 27 лютого 2015 року було застрелено російського політика Бориса Нємцова.
Боррель 22 лютого проінформує колег по Євросоюзу про результати поїздки.
Висилка дипломатів ФРН, Польщі і Швеції з Росії
Триденний візит глави європейської дипломатії в Москву був затьмарений рішенням МЗС РФ оголосити персонами нон грата трьох співробітників дипломатичних представництв ФРН, Польщі та Швеції. Російська сторона звинуватила їх в участі в акціях протесту 23 січня в Москві і Санкт-Петербурзі. Позиція міністерства викликала критику Євросоюзу, Великої Британії і США.