Цитата
Туреччина не єдина країна, яка блокує вступ Швеції та Фінляндії в НАТО. Угорщина також не змогла ратифікувати приєднання скандинавських країн, що ще більше каламутить воду. Однак наразі пріоритетом вважається залучення Туреччини. І Фінляндія, і Швеція — разом із переважною більшістю союзників по НАТО — хотіли б, щоб країни офіційно приєдналися до альянсу на саміті НАТО 11 липня. Однак на шляху до цього стає реальністю стоїть значна перешкода — Туреччина, пише видання.
Президент Туреччини офіційно заперечує проти членства Швеції та Фінляндії з, як він стверджує, міркувань безпеки.
“Створений ним образ сильної людини, який досягає результатів для турецького народу, було зруйновано... Зараз у Туреччині багато антизахідних і антикурдських настроїв. Це хороша тема для нього, щоб постукати в барабан, і драматичний розворот лише зробить його вигляд слабшим”, — заявив Гонул Тол з турецької програми Інституту Близького Сходу.
Тол вважає, що є й інші причини, чому Ердоган не хоче засмучувати президента рф.
“росія стала економічно рятівним кругом для Туреччини після того, як інші країни запровадили санкції за свою діяльність у Сирії, військову співпрацю з росією та іншу ворожу діяльність... Без російських грошей Ердоган не зміг би підвищити зарплати чи надати фінансову підтримку студентам. Тепер він (Ердоган — ред.) обіцяє масову відбудову після землетрусу. Тому росія все ще залишається привабливим партнером для Ердогана”, — сказав Тол.
Але, якщо Швеція та Фінляндія взагалі не приєднаються до альянсу виникає ризик для НАТО та ширшого західного альянсу, і кремль може використати це в пропагандистських цілях. Якщо це станеться, навіть якщо війна раптово закінчиться, наратив про розділений Захід і надалі залишатиметься тим барабаном, у який можуть бити опоненти НАТО, пише CNN.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Альянс турецької опозиції розколовся через антиердоганівського кандидата на виборах