Деталі
Чистий прибуток виріс до 25,45 млрд доларів в порівнянні з 6,56 млрд доларів за той же період рік тому через “більш високі ціни на сиру нафту, підвищення прибутковості переробки та хімічної продукції, а також консолідації результатів Sabic”, — йдеться в заяві компанії.
Компанія оголосила дивіденди в розмірі 18,8 млрд доларів за другий квартал після того, як виручка за тримісячний період до кінця червня зросла більш ніж на 123% до 83,29 млрд доларів.
Компанія має намір збільшити виробничі потужності до 13 мільйонів барелів на добу.
Вільний грошовий потік компанії в другому кварталі склав 22,6 млрд доларів у порівнянні з 6,1 млрд доларів за аналогічний період минулого року.
Aramco очікує, що в 2021 році капітальні витрати складуть 35 мільярдів доларів. Капіталовкладення за тримісячний період, що закінчився 30 червня, виросли на 20% до 7,5 млрд доларів.
Компанія володіє 70% акцій Sabic, найбільшого виробника хімічної продукції на Близькому Сході. Минулого тижня Sabic отримала прибуток у другому кварталі, заробивши 2 мільярди доларів.
Прибутковість Aramco також підвищилася за рахунок дотримання державним виробником нафти обмежень Opec+ на видобуток нафти. У другому кварталі року видобуток нафти в середньому становила 11,7 млн барелів нафтового еквівалента на день, що відповідає обмеженням Opec+.
Доповнення
Відновлення роботи великих економік допомогло цінами на нафту піднятися з початку року приблизно на 40%, що підвищило прибутковість великих нафтових компаній. Ціна на нафту марки Brent, за якою торгується дві третини світових нафтових торгів, впала на 0,83 долара до 70,70 долара за барель в п’ятницю.