Деталі
“...дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється”, — йдеться у повідомленні з посиланням на закон “Про захист населення від інфекційних хвороб”.
Утім, є виключення.
Як стверджують у Мін’юсті, “у разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його”.
Окрім того, існує Перелік медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень.
"Тому отримуємо висновок: діти, які не отримали профілактичних щеплень не через медичні протипоказання, не мають права відвідувати дитячі колективи", - додали у відомстві.
Також вказано, що "така відмова не порушує право на освіту". Так, ЗУ "Про освіту" передбачено, що ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Однак громадяни наділені правом обирати форму освіти, у тому числі дистанційну або сімейну (домашню).
"До речі, відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Також, якщо розглянути ситуацію з іншого боку, то всі інші здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання", - вказали у Мін'юсті.
При цьому зазначається, що вакцинація, як один з найефективніших методів профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб, входить до переліку гарантованих державою послуг. Існує перелік профілактичних щеплень, які є обов’язковими і включені до календаря щеплень. Станом на кінець 2020 року Календар профілактичних щеплень передбачав обов’язкову вакцинацію від 10 хвороб. У 2022 році планується запровадити вакцинацію проти пневмококової інфекції.
Доповнення
В Україні безкоштовно можна вакцинуватися проти 10 інфекційних захворювань.
Лікар розповіла, чи обов’язково дорослим дотримуватися плану вакцинації від дифтерії.