Прогноз заснований на припущенні, що глобальна температура підвищиться до кінця року на 1,5 градуса за Цельсієм. У МОП також попереджають, що ці дані виведені за результатами найскромніших оцінок, реальні цифри можуть бути ще вищими. При підрахунках, наприклад, передбачалося, що фермери і будівельники - а вони більше інших схильні до негативного впливу спекотної погоди - будуть працювати не під сонцем, а в тіні.
Вважається, що здорова людина може винести підвищення температури до 35 градусів при високій вологості, однак це призводить до додаткового навантаження на всі системи організму. Робота у таких умовах - це ризик для здоров'я: спека обмежує фізичні можливості людини, а значить знижує продуктивність праці. Якщо не дотримуватися правил безпеки, підвищення температури може призвести до теплового удару, який, своєю чергою, може загрожувати смертю.
Особливо небезпечною стає робота в сільськогосподарському секторі економіки, у якому зайняті 940 млн людей. До 2030 року на цю сферу припаде 60% втраченого у зв'язку з потеплінням робочого часу. У будівельному секторі цей показник сягне 19%. Підвищення температури торкнеться також таких галузей господарства, як екологія, санітарні служби, транспорт, туризм, спорт і деякі сфери промисловості. Особливо постраждають країни Південної Азії і Західної Африки, де, за оцінками, до 2030 року буде втрачено 5% часу, що еквівалентно 43 млн і 9 млн втрачених робочих місць відповідно.
Нагадаємо, від спеки в Європі загинуло вже восьмеро осіб.