Деталі
“Ми привели нашу готовність у відповідність до ситуації, що склалася. Вона серйозна та викликає побоювання. Звичайно, що зараз ми робимо більше і готові до більш швидких дій, ніж зазвичай. Ми готові до різних варіантів розвитку ситуації, зокрема й у безпосередній близькості до наших кордонів”, — заявив Бюден.
Особлива увага приділяється острову Готланд, розташованому в Балтійському морі та який має стратегічне значення. У 2015 році рішенням парламенту туди повернули військові частини для потенційного захисту острова. Минулого року на фоні російських військових навчань на Готланд було відправлено додаткове підкріплення.
“В умовах напруженості в Україні та Європі природно, що заходи щодо забезпечення боєготовності включають також Готланд і Балтійське море. Ми маємо бути готові діяти на різних напрямках”, — сказав головнокомандувач.
На запитання щодо готовності Швеції до захисту Готланду у разі виникнення загрози Мікаель Бюден відповів ствердно. “Ми робимо свою справу, не викликаючи жодної ескалації. Навпаки, швидше за охолоджуємо (запал противника), показуючи, що стоїмо у стартовій позиції”, — підкреслив він.
До слова
Сьогодні у Росії заявили про “повернення до пунктів дислокації” 10 тисяч військових в окупованому Криму та біля кордону з Україною.
Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов під час брифінгу на Прикарпатті повідомив, що понад 120 тис. російських військових знаходяться на відстані 200 км від кордонів України.
Також повідомлялося, що за оцінками західної розвідки, Росія розмістила до 100 тис. військовослужбовців біля кордону з Україною, там також знаходяться танки і артилерія. У Вашингтоні вважають, що до кінця січня 2022 року кількість військовослужбовців на кордоні може зрости до 175 тис. осіб.
У відповідь на такі твердження Росія заявляє, що переміщення військ на її території нікого не повинні турбувати, проте вказує, що має право на захист своєї національної безпеки. Росія послідовно заперечує плани вторгнення в Україну.
17 грудня МЗС Росії опублікувало проект договорів з США і НАТО про “гарантії безпеки”. РФ хоче юридично закріпити відмову від прийому до НАТО “держав, що раніше входили до Союзу Радянських Соціалістичних Республік”.