“Ми втратимо свої транзитні можливості, наша інфраструктура буде простоювати. Це втрата ресурсів та втрата робочих місць – загалом приблизно 1,5 мільярда доларів на рік”, - сказав Марченко.
Нагадаємо, “Газпром” спільно з європейськими партнерами реалізує проект будівництва “Північного потоку-2”. Він передбачає прокладку двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Роботи були припинені в грудні 2019 року, після того, як швейцарська Allseas відмовилася від укладання труб через можливі санкції з боку США.
У грудні 2020 року оператор проекту Nord Stream 2 AG відновив прокладку труби, побудувавши 2,6 км трубопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини за допомогою російської трубоукладальної баржі “Фортуна”. Але напередодні стало відомо про плани США ввести санкції проти цього судна і його власника. До теперішнього часу газопровід побудований на 94%.
“Газпром” розраховує на введення “Північного потоку-2” в експлуатацію в розумні терміни. Він залишається одним із пріоритетних інвестиційних проектів холдингу в 2021 році. Додамо, що російський “Газпром” сьогодні попередив, що проект газопроводу “Північний потік-2” може бути відкладений або призупинений через можливі труднощі.