Через несприятливі погодні умови в Україні залишаються знеструмленими 559 населених пунктів в 10 областях. Найскладніша ситуація - в Одеській, Миколаївській, Донецькій областях. Заживлені 4 високовольтні лінії в південному та східному регіонах. Про це УНН повідомляє із посиланням на "Укренерго"
Знеструмлення
Загалом через негоду залишаються знеструмленими на ранок 559 населених пунктів в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях.
Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 443 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській областях.
За минулу добу "Укренерго" заживило 2 високовольтні повітряні лінії 330 кВ у південному регіоні, що були пошкоджені негодою. Також включили в роботу ще одну лінію 330 кВ - для підвищення надійності живлення в регіоні. Ще одна високовольтна повітряна лінія 330кВ, що вимикалась з технічних причин, повернута в роботу у східному регіоні.
Споживання
Рівень споживання електроенергії зростає на тлі морозної погоди та у міру того, як ремонтні бригади відновлюють енергопостачання населених пунктів, що постраждали від негоди.
В "Укренерго" нагадали, що одночасне заживлення великої кількості споживачів – це складний технічний процес, який може спричинити перевантаження електромереж й призвести до додаткових технічних пошкоджень. Українців попросили споживати електрику ощадливо, особливо в ранкові та вечірні години – з 9:00 до 11:00 та з 16:00 до 18:00.
Виробництво електроенергії
Протягом доби 1 блок теплової електростанції виведено в аварійний ремонт й 1 блок повернуто в роботу.
Попри відключення енергоблока, електроенергії, виробленої українськими електростанціями, сьогодні достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Ліміти споживання не запроваджувались, вказали в "Укренерго".
Експорт/імпорт
Експорт сьогодні відсутній.
Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється в вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 1358 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 559 МВт. Технічно можлива максимальна потужність 1200 М.