По-перше, за даними АПАУ, роздрібна націнка для аптек на основні лікарські засоби є регульованою і становить вона від 10 до 25%.
По-друге, середньозважена роздрібна націнка на лікарські засоби у І півріччі поточного року становить 19% і має тенденцію до зниження.
При цьому, ціну виробника на кожен окремий лікарський засіб держава взагалі не регулює, принаймні, якщо споживач купує лікарський засіб за власні кошти.
Власне, з цієї причини виробник має ключовий вплив на формування вартості ліків.
Зокрема, за даними аналітичної системи дослідження ринку "PharmXplorer"/"Фармстандарт" компанії "Proxima Research", у структурі роздрібної ціни частка виробника становить 76%, частка дистриб’ютора — 7%, а аптеки — 17%.
Нагадаємо, за даними Всеукраїнської Фармацевтичної палати штучним завищенням цін на ліки в Україні займаються заводи-виробники та імпортери.
Зазначимо, що за змову на фармацевтичному ринку АМКУ оштрафував дистриб’юторів на суму у понад понад 160 млн грн.
Зауважимо, що в парламенті цього літа з’явився законопроект №8591, норми якого пропонують переформатування аптечного ринку в Україні. Експерти наголошують, що документ спрямований проти аптек та може бути виписаний в інтересах фармацевтичних виробників.