“Ми зараз відстоюємо ті цифри, які початково Міністерство охорони здоров’я подало в своєму бюджетному запиті. Ці цифри не були враховані в повному обсязі. На програму медичних гарантій ми подали 225 млрд. Це мінімально необхідна сума, яка необхідна нашій країні для того, щоб якісно надавати медичну допомогу, щоб ця медична допомога була доступна всім. Цифра, яка поки фігурує в Державному бюджеті, що був поданий, це 123 млрд. Ми знаходимось в робочому процесі спілкування з іншими колегами, з народними депутатами в тому числі”, — сказав Степанов.
Щоб пояснити, як міністерство вийшло на цю цифру і що саме закладало, він згадав про готовність реагування на інфекційні захворювання та епідемії в нашій країні.
“Що ж ми закладаємо в пропозиції, яку ми подали, з якої логіки ми виходили, пропонуючи ті чи інші цифри. Ми вважаємо, що обов’язково треба сплачувати за готовність надання медичної допомоги. Тобто, у нас повинні бути лікарні, ми визначили що це повинні бути близько 320 лікарень на території країни, які в будь-який час будуть готові надати медичну допомогу при спалахах епідемії, інфекції, таких як COVID-19. І за цю готовність лікарні треба сплачувати кошти”, — зазначив міністр.
На його думку, це необхідно для того, щоб українці знали, що у разі, якщо виникне проблема, як та, що виникла зараз, якщо є небезпека, загроза життю, то медична система завжди здатна надати допомогу і врятувати.
“Ми закладали, що на ці лікарні ми повинні сплачувати кожного місяця за готовність надавати цю медичну допомогу... Ми запропонували тариф 2 млн 622 тис. на місяць — те, що ми хочемо сплачувати за готовність лікарень надавати цю медичну допомогу. Зрозуміло, що ця лікарня повинна відповідати тим критеріям, які ми виставляємо”, — пояснив очільник МОЗ.
Окрім того, зауважив він, зрозуміло, що ця лікарня в умовах, коли немає епідемії — працює за іншими пакетами, зокрема, з надання стаціонарної допомоги дорослим та дітям без проведення хірургічних втручань.
“Таку логіку ми закладали. Загальна сума коштів, яку ми закладали на таке реагування — до 10 млрд грн — це річна сума, для того, щоб у нас завжди були готові лікарні для надання нам медичної допомоги”, — додав Степанов.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я подало запит на 296 млрд грн на фінансування охорони здоров’я у 2021 році та 225 млрд грн на програму медгарантій.