“Таким чином, прокуратурі вдалося довести незаконність перебування у користуванні товариства частини донної поверхні Бузького лиману, яка відноситься до внутрішніх морських вод України, та неможливість перебування в оренді приватних юридичних осіб внутрішніх морських вод”, — підкреслюється у повідомленні.
Як зазначається, у жовтні 2016 року в суду було подано позов до Миколаївської ОДА та ТОВ МП “Термінал-Укрхарчозбутсировина” про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсним договору оренди землі, яким товариству передано донну поверхню Бузького лиману загальною площею 157 га.
Наголошується, що провадження у справі було розпочато з урахуванням вимог водного та земельного законодавства України, а також Закону України “Про морські порти України”.
У прокуратурі відзначили, що справа неодноразово розглядалася господарськими судами різних інстанцій Києва. Проте, за свідченням відомства, у задоволені позовних вимог прокурору “необґрунтовано відмовляли”.
“Проте лише 17 травня 2018 року, Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду України підтверджено законність і обґрунтованість позиції прокурора та зазначено, що фактично у 2015 році Миколаївською обласною державною адміністрацією в оренду товариству передано саме водний об’єкт загальнодержавного значення, а не земельну ділянку, та поза наданими законодавством України повноваженнями”, — констатували у прокуратурі.
В установі підсумували, що на виправлення ситуації у правоохоронних структур пішло півтора роки..
Раніше повідомлялось, що територіальній громаді Вінничини повернули санаторій на землях ставки Гітлера.