Цитата
“Маю чудову новину для киян. Щойно підписав Наказ про внесення будинку „Квітів України“ до реєстру державних пам’яток. Тепер Квіти — офіційно є пам’яткою архітектури, монументального мистецтва місцевого значення”, — повідомив Ткаченко.
Деталі
Він зазначив, що будівлі надано охоронний статус.
“Це означає, що її не можна зруйнувати або перебудувати. Дякую киянам за небайдужість та готовність відстоювати історичний вигляд міста!” — додав Ткаченко.
Доповнення
“Квіти України” — навчально-методичний павільйон, зроблений в стилі модернізм архітектора Миколи Левчука. Проект отримав нагороду Спілки архітекторів України, як кращий архітектурний твір 1985 року.
До минулого року в ньому розміщувався супермаркет. Забудовник Олексій Пишний планував реконструювати будівлю під офісний центр з підземним паркінгом. На ньому хотіли зробити надбудову і скляне оформлення.
Замовник реконструкції — ПрАТ “Квіти України”. Власник будівлі — Rockwill Group.
У липні 2021 року стало відомо, що будівлю почали демонтувати, щоб на її місці створити торгово-офісний центр.
Уніч на 12 липня біля будівлі з’явилася важка техніка для знесення. А вже вдень 12 липня вона розпочала демонтаж.
Як наголошували тоді активісти, до них звернулася представниця забудовника Ольга Соловей, яка запропонувала провести зустріч із залученням медіаторів для пошуку компромісу.
Активісти вимагали зупинення демонтажу, публічного обговорення цієї проблеми та обов’язкову медіацію.
Але 11 липня у забудовника заявили, що не будуть зупиняти реконструкцію та не хочуть публічних обговорень.
12 липня почали публікувати відео та фото, де їм вдалося проникнути на територію будівлі та тимчасово зупинити демонтаж. Згодом, народний депутат Дмитро Гурін заявив, що була знесена нижня частина атріуму.
Пізніше нардеп повідомив, що паркан навколо “Квітів України” почали зносити, а громада зайшла на територію незаконного будівництва. Роботи через це були зупинені.