Зовсім трохи голосів не вистачило пропозиції Кеннета Кларка, депутата від правлячої Консервативної партії, яку підтримали 273 депутата, проти виступили 276 народних обранців. Ця ініціатива вимагала від кабміну включення в будь-яку майбутню угоду з Євросоюзом пункту про “постійний і всеосяжний митний союз з ЄС, що поширюється на всю Велику Британію”. У проекті угоди про Brexit, який парламент Великої Британії вже тричі відкинув, зазначено, що разом з виходом зі співдружності Британія також покине єдиний ринок і європейський митний союз.
Пропозиція консерватора Ніка Боулза ( “Єдиний ринок 2.0” або “Норвезька модель+”) також не знайшла підтримки більшості парламентарів. Те ж стосується і поправки депутатів від Лейбористської партії Філа Уілсона і Пітера Кайла, яка передбачає проведення референдуму, на який повинні винести текст будь-якої угоди, досягнутої з Брюсселем.
Найменше голосів (191) отримала пропозиція Джоани Черрі, депутатки від Шотландської національної партії. Ця пропозиція пропонувала відтермінування дати виходу Британії з ЄС або проведення голосування за двома варіантами: відкликати статтю 50 Лісабонського договору, тобто, по суті, скасувати весь процес Brexit, або вийти з ЄС без угоди.
Результати голосування вказали, що в правлячої Консервативної партії існує серйозний розкол. Боулз після оголошення підсумків заявив про вихід з партії. “Я визнаю, що зазнав невдачі. Я зазнав невдачі, перш за все, через те, що моя партія не зуміла піти на компроміс. Я шкодую, що з цієї причини я виходжу з цієї партії”, — сказав Боулз, після чого покинув зал засідань Палати громад. Пропозиція депутата полягала в тому, щоб Британія зберегла свої обов’язки і права члена Європейської економічної зони через приєднання до Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ). Його підтримали 261 депутат, проти виступили 282, включаючи 228 консерваторів.
Боулз став уже четвертим консерватором, який покинув ряди торі через незгоду з ходом переговорів по Brexit з лютого.
Коментуючи підсумки голосування міністр з питань Brexit Стівен Барклі констатував, що Палата громад відмовляється прийняти вихід з ЄС без угоди, проте в той же час виступає і проти скасування Brexit. Він дав зрозуміти, що угода про умови Brexit може бути винесена на голосування парламенту в четвертий раз.
“Тому єдиний варіант — це знайти спосіб, завдяки якому Велика Британія зможе вийти з угодою. Уряд продовжує вважати, що краще це зробити якомога швидше. Якщо палата зможе прийняти угоду на цьому тижні, все ще можливо уникнути проведення виборів до Європейського парламенту. Пан спікер, кабінет міністрів збереться вранці, щоб обговорити результати сьогоднішнього голосування і те, як ми повинні діяти”, — сказав він.
Як зазначав УНН, петицію про скасування Brexit підписали понад 6 млн осіб.