Деталі
“Армійські начальники повинні провести повний „огляд“ операції „Орбіталь“, щоб переконатися, що весь британський персонал може бути „безпечно виведений“, якщо Москва введе війська”, — пише видання.
Зазначається, що більшість британських сил розміщено в Яворові, і вони поїдуть до польського кордону, що розташований недалеко, пише видання із посиланням на джерела.
Невелика група штабних офіцерів у столиці країни Києві також попрямує до кордону, тоді як в Одесі знаходиться морський навчальний загін, який повернувся до Великої Британії на Різдво.
Додається, що рішення про евакуацію прийматиме начальник об’єднаних операцій генерал-лейтенант Чарлі Стрікленд.
“Його співробітники в постійному об’єднаному штабі в Нортвуді, графство Гертс, будуть перебувати в режимі очікування протягом Різдва, щоб стежити за „атмосферою“, і генерал-лейтенант Стрикленд, як передбачається, отримуватиме оновлення двічі на день”, — пише видання.
“Він уважно стежитиме за тим, як будь-яке вторгнення вплине на можливість вивести війська — він не може допустити, щоб вони опинилися в пастці”, — цитує джерело видання.
Доповнення
Британські війська забезпечили короткострокове навчання армії України у рамках міжнародного пакету підтримки після агресії у 2014 році.
Міністр закордонних справ Ліз Трусс підтвердила, що підтримка України з боку Великої Британії залишається “непохитною”, і закликала Росію до деескалації.
Пані Трусс сказала: “Будь-яке вторгнення Росії буде величезною стратегічною помилкою і зустрінеться рішуче, включаючи скоординовані санкції”.
Контекст
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
На тлі цього президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв’язок, які тривали дві години.
Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна і Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити в НАТО.
15 грудня Генсек НАТО Єнс Столтенберг повторив РФ: Україна і Грузія мають право обирати власні альянси, а “сфери впливу” — уже історія.
17 грудня Росія направила США і НАТО пропозиції щодо безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні “пропозиції” Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.
У Держдепартаменті США вказали, що Сполучені Штати планують почати переговори з Росією про гарантії європейської безпеки в січні, щоб знизити напруженість навколо України, викликану розміщенням російських військових на її кордоні.