Нині боти генерують майже половину всього інтернет-трафіку. Про це повідомлено у звіті Imperva Bad Bot Report від Thales, передає УНН.
Деталі
За даними останнього звіту від Imperva, вперше в історії майже половина усього інтернет-трафіку вже генерується ботами. У 2023 році ця цифра сягнула 49,6%, що на 2% вище, ніж у попередньому році. Це найвищий рівень, про який повідомлялося з моменту початку моніторингу автоматизованого трафіку в 2013 році.
Боти є однією з найпоширеніших і зростаючих загроз, з якими стикається кожна галузь. Від простого сканування веб-сайтів до зловмисного захоплення облікових записів, спаму та відмови в обслуговуванні, боти негативно впливають на прибутки організації, погіршуючи якість онлайн-сервісів і вимагаючи додаткових інвестицій в інфраструктуру та підтримку клієнтів. Організації повинні активно боротися із загрозою поганих ботів, оскільки зловмисники зосереджуються на зловживаннях, пов’язаних із API, які можуть призвести до компрометації облікового запису або викрадання даних
За інформацією, 5 рік поспіль частка веб-трафіку, пов’язаного з поганими ботами, зросла до 32% у 2023 році з 30,2% у 2022 році. Тим часом, трафік від користувачів-людей знизився до 50,4%.
Відтак, у звіті Imperva зафіксовано кілька ключових тенденцій.
По-перше, використання простих ботів на основі генеративного штучного інтелекту зросло до 39,6% у 2023 році. Це стало можливим завдяки швидкому впровадженню великих мовних моделей та технологій, що дозволяють навчати ботів виконувати різноманітні завдання, включаючи атаки на веб-сайти та програми.
Друга ключова тенденція полягає в зростанні атак на облікові записи користувачів. Кількість таких атак зросла на 10% у порівнянні з попереднім роком, з більшістю спроб спрямованих на кінцеві точки API.
Крім того, використання місцевих провайдерів для генерації шкідливого трафіку також зросло до 25,8%.
Звіт Imperva Bad Bot 2024 наголошує на необхідності посилення заходів з кібербезпеки та розробки нових стратегій боротьби з ростом автоматизованих загроз у великому масштабі в онлайн-середовищі.