Деталі
До числа таких країн агентство віднесло Росію, Бразилію, Нігерію, Туреччину та Індію.
Bloomberg наводить дані Продовольчої і сільськогосподарської організації (ФАО) ООН, згідно з якими в січні світові ціни на продовольство досягли максимуму за шість років. До нього привели попит, що зріс з боку Китаю, вразливість ланцюжків поставок продуктів і несприятливі погодні умови. Старший науковий співробітник Інституту світової економіки Петерсона Каллен Хендрікс вважає, що наслідки зростання цін на продукти будуть тривати довше, ніж пандемія коронавірусу, і “вийдуть за її рамки”.
Доповнення
У Росії, пише Bloomberg, багато хто до цих пір згадують про ціни на продовольство, що злетіли і порожні полиці в магазинах після розпаду СРСР. Рахункова палата РФ в січні попередила, що регулювання цін на продукти може призвести до їхнього дефіциту. У Мінсільгоспі з такою оцінкою не погодилися, заявивши що агропромисловий ринок в країні за багатьма показниками “перевиконує порогові значення”.
Bloomberg відзначає, що введення тарифних квот на експорт зернових і установка граничних цін на ряд продуктів можуть спровокувати зростання інфляції.