Юрист зазначила, що лотерейний оператор “М.С.Л.” необґрунтовано перебуває під санкціями РНБО вже третій рік. Однак, лише завдяки бізнес-омбудсмену вдалося зрушити цю справу з місця.
“Вже понад 3 роки найбільший оператор лотерей "М.С.Л." бореться за власне виживання із н державою (що не може навіть визначитись, хто конкретно включив 40-річного українського оператора у санкційний список)”, — написала вона.
Юрист припустила, що у цьому випадку, антиросійські санкції використовують як інструмент для боротьби із конкурентом.
“Включення (під соусом фінансування тероризму чи акціонерів — росіян ) до такого списку 2-х лотерейних компаній із 3-х існуючих в державі, може бути чудовим способом витіснення з ринку небажаного конкурента”, — зазначила вона.
Попри тотальне мовчання всього державного апарату, на захист компанії став бізнес-омбудсмен. Він звернувся до Президента з проханням відновити права оператора у разі їх порушення, написала юрист.
“Бізнес-омбудсмен зауважив на очевидному факті — з однієї сторони "М.СЛ." не фінансувало тероризм, що встановили слідчі СБУ під час розслідування кримінального провадження, відкритого проти "М.С.Л." щодо фінансування тероризму; з іншої сторони — "М.С.Л." повторно, після встановлення таких фактів, вносять до санкційного списку”, — зазначила Слободніченко.
Юрист наголосила на штучному утриманні компанії під санкціями.
“Що зумовлює утримання компанії під санкціями, якщо доведено факт не фінансування тероризму, якщо оператором надано всі докази відсутності російського капіталу в компанії та відсутність російських акціонерів”, — написала вона.
За оцінкою експертів та згідно журналістських розслідувань, лотерейний оператор “М.С.Л.” міг потрапити під санкції РНБО “на замовлення” свого конкурента “УНЛ”, якого тісно пов’язують з представниками влади, зокрема нардепом від БПП Олександром Третьяковим, екс-главою АП Борисом Ложкіним та екс-главою ФДМ Ігорем Білоусом.
В подальшому санкції РНБО повинні були стати формальним приводом для відмови “М.С.Л” та “Патріот” у видачі ліцензій на проведення лотерей. Відповідний проект ліцензійних вимог розробило міністерство фінансів України. Однак, цей проект не підтримали АМКУ, Держказначейство та Регуляторна служба, вказавши на їх необ’єктивність.