biliy-dim-vidmovlyayetsya-viznavati-pvk-vagner-teroristichnoyu-organizatsiyeyu-cherez-spivpratsyu-z-afrikanskimi-krayinami

Білий дім відмовляється визнавати ПВК "Вагнер" терористичною організацією через співпрацю з африканськими країнами

 • 1112633 переглядiв

КИЇВ. 13 березня. УНН. Між Конгресом та президентом Байденом назріває суперечка про те, чи слід визнати терористичною організацію приватну російську військову компанію «Вагнер». Про це пише The Hill, передає УНН.

Деталі

Коли адміністрація Байдена наклала санкції на групу Вагнера як на глобальну злочинну організацію, законодавці підштовхували Державний департамент до того, щоб піти далі, ввівши статус іноземного терориста.

Розкол наголошує на давній напруженості: Конгрес розкритикував адміністрацію Байдена за повільність у підтримці України, тоді як адміністрація заявляє, що вона керує делікатною ситуацією ескалації та захищає від потенційного негативного удару, повідомляє The Hill.

«Ми бачили це знову і знову з погляду цієї підтримки українців і цієї війни, коли Конгрес випереджає Білий дім», — сказав сенатор Джин Шахін, член Сенату із закордонних справ.

Шахін разом із шістьма іншими сенаторами-демократами та республіканцями є спонсором закону під назвою «Закон про притягнення до відповідальності російських найманців» (HARM), який змусить Державний департамент оголосити Вагнера іноземною терористичною організацією (ІТО).

Прихильники визначення кажуть, що це накладає на Вагнера значно більше витрат, ніж його нинішній ярлик транснаціональної злочинної організації.

Позначення збільшило б ресурси США для переслідування та припинення діяльності Вагнера, послужило б сильним стримуючим фактором проти людей або урядів, які ведуть справи з групою, і відкрило б нові шляхи для судових позовів.

«Це змінить правила гри», - сказала сенатор Ліндсі Грем та один із співавторів законопроекту.

Але помічник конгресмена, який попросив про анонімність, сказав The Hill, що адміністрація виступає проти закону через побоювання, що він може завадити зусиллям США переконати африканські країни працювати з ними, щоб вони припинили свої зв'язки з Вагнером чи залежність від нього.

Експертний аналіз пов'язує діяльність групи Вагнера з такими країнами, як Судан, Лівія, Центральноафриканська Республіка, Мозамбік, Малі, Буркіна-Фасо, Камерун та Чад. Приватні охоронні компанії часто використовуються як підкріплення для слабких збройних сил цих країн.

«Держдепартамент стурбований тим, що, якщо раптом Вагнера визнають терористичною організацією, то ті уряди, де є різні офіційні особи, які мають справу з Вагнером, що всі вони будуть негайно заблоковані від поїздки до Сполучених Штатів і мають заарештувати їх активи за контакт із Вагнером. Така природа їхнього занепокоєння», — сказав помічник.

«Вони стверджують, що не виступають проти цього на території України, але вони виступають проти цього на території Африки».

Але прихильники законопроекту HARM кажуть, що ухвалення закону надсилає важливий політичний сигнал, а також дає президенту право відстрочити виконання літери закону. Текст законопроекту включає повноваження президента скасовувати санкційні вимоги з міркувань національної безпеки.

Вагнер «нібито є приватною організацією, але насправді діє як довірена особа кремля», - заявила законодавцям у четвер на слуханнях у Гельсінській комісії Юстина Гудзовська, колишній співробітник Мінфіну щодо санкцій.

Гудзовська, директор з незаконного фінансування в дослідницькій та політичній організації The Sentry, заявила, що організація відстежила, як Вагнер витрачає гроші в Центральноафриканській республіці на «витончену пропаганду в голлівудському стилі, яка прославляє росію».

Це «дає зрозуміти, що група існує не лише для економічного видобутку, а й для демонстрації російської влади за кордоном», - сказала вона законодавцям.

Тим не менш, Гудзовська також попередила, що надання Вагнеру статусу терористичної організації може завдати шкоди гуманітарним групам, які працюють у цих країнах, що є ще одним наслідком такого призначення, і закликала законодавців забезпечити «належне вирішення таких проблем».

У країнах Африки, Гудзовська прямо заявила, що «Вагнер націлюється на мирних жителів», і сказала, що сили Вагнера та навчені Вагнером центральноафриканські солдати використовують терор як зброю проти цивільного населення.

«Вони скоїли масові зґвалтування, тортури, насильницькі зникнення та переміщення, а також убили тисячі мирних жителів».

Прихильники статусу також сподіваються, що це започаткує основу для того, щоб оголосити росію державним спонсором тероризму. Адміністрація Байдена також чинила опір цьому кроку, побоюючись наслідків, таких як утруднення вивезення зерна з України.

Сенатор Річард Блюменталь, співавтор закону HARM, погодився з тим, що визначення Вагнера терористичною організацією «може призвести до» призначення росії як державного спонсора тероризм. Блюменталь висловив упевненість, що закон HARM буде винесений на голосування до Сенату «через тиждень чи два».

Помічник конгресмена, який розмовляв з The Hill, сказав, що законопроект навряд чи буде ухвалено швидко, оскільки він стикається з важкою боротьбою, пов'язаною з характером процедур Сенату.

«Крім того, те, що щось наголошується в комітеті або приймається в залі Сенату, не означає, що цей закон буде негайно реалізований», - сказав помічник.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі

    Італія пов'язує наплив мігрантів із ПВК "Вагнера"

     • 820095 переглядiв

    В уряді Сербії запропонували ввести санкції проти рф

     • 575453 переглядiв

    У Нацгвардії показали, як артилеристи б'ють по ворогу з "Гвоздики"

     • 1570850 переглядiв

    Парламент Туніса зібрався на перше засідання з 2021 року

     • 544069 переглядiв