“Міністерство не змінило систему формування переліку лікарських засобів, вакцин і медвиробів для оперативного та своєчасного його визначення у відповідності до потреб громадян. Необхідна інформація надавалася міжнародним спеціалізованим організаціям несвоєчасно, що відтерміновувало закупівлю матеріальних цінностей. Безгосподарність та безконтрольність з боку МОЗ призвела до порушення умов договорів, укладених з міжнародними спеціалізованими організаціями”, — підкреслили у звіті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ за два роки не забезпечило своєчасного доступу всіх пацієнтів до ліків
Так, зазначається, що, зокрема, на рахунках відповідних організацій понад встановлений договорами терміну перебували кошти державного бюджету 2015–2017 років у загальній сумі 344,2 млн грн, які мали бути повернені до бюджету і використані на актуальні потреби громадян.
Вже в період проведення аудиту та під час підготовки аудиторського звіту трьома організаціями було повернуто на рахунок МОЗ кошти державного бюджету 2015-2016 років у сумі 114,7 млн грн та 300,2 тис. дол., повідомляють в РП.
Як повідомляв УНН, раніше у Рахунковій палаті розповіли, що на рахунках Світового банку вже близько чотирьох років лежать 137 мільйонів невикористаних доларів з отриманих у вигляді позики 215 мільйонів від Світового банку на проект, спрямований на поліпшення охорони здоров’я в державі.