"Рішення щодо Росії у Парламентській Асамблеї Ради Європи не змінює нічого у нашій позиції стосовно територіальної цілісності України або незаконної анексії Криму Росією. Ми не приймемо це порушення та інші порушення міжнародного права. Тому ЄС саме зараз одностайно продовжив санкції проти Росії", - наголосив речник МЗС ФРН.
З його слів, важливо, аби "тепер Рада Європи розробила механізм, за яким на держави-члени можливо буде накладати санкції відповідно до Статуту". Німеччина виступає за те, аби це відбулося швидко, і механізм був сформований ефективно.
"Нам так само ясно: Україна є невід’ємною складовою Ради Європи. Ми хотіли б, щоби представники України продовжували брати участь в Парламентській Асамблеї", - зазначили у дипвідомстві Німеччини.
"Членство Росії в Раді Європи є, на наш погляд, важливим у тому числі тому, що цим самим 140 мільйонів російських громадян мають доступ до Європейського суду з прав людини. Ми далі нагадуватимемо Росії про її зобов’язання, які вона сама взяла на себе, ставши членом Ради Європи“, - сказав речник німецького МЗС.
Як повідомляв УНН, 26 червня ПАРЄ повернула повноваження делегації РФ в повному обсязі.
У відповідь українська делегація заявила, що залишає Асамблею.