— Що наразі відбувається із справою проти Вашого сина в Росії?
— Зараз досудове слідство закінчилося, відбулося засідання по суті і справу відправили на доопрацювання. Зараз прокуратура думає, що далі робити, які дії, в якому ракурсі і так далі. І от вона думає, думає і думає...
— Є підстави вважати, що справу затягують чи така довга процедура передбачена? Що Ви з цього приводу думаєте?
— Справа шита білими нитками. Навіть якщо по всій суворості російських спецслужб, то вона (справа — ред.) не витримує ніякої критики. Зрештою, там засуджували і з меншою доказовою базою. Чи дійсно вони переслідують мету дорозслідування? Це треба питати у російської прокуратури. Мені важко сказати.
— Що кажуть з цього приводу адвокати?
— Вони самі чекають, бо одне єдине тільки було засідання по суті справи і суддя повернув справу на дорозслідування. От зараз прокурор буде приймати процесуальне рішення, якими чином доопрацьовувати, слідчі дії проводити, що там ще.
— Які слідчі дії проводились останнім часом?
— Нічого не проводиться.
— Як Павло себе почуває? Що відомо про стан здоров’я?
— Не знаємо, як він себе почуває, бо його реальний стан здоров’я може визначити лише комісія, а він за гратами вже більше року — 14 місяців. Який там реальний стан справ може показати тільки обстеження. Із негативу, це те, що заблокований переказ грошових коштів ... він не може купити ні ліків, ні продуктів харчування. Тобто, щоб щось таке передати, то треба передавати із волі, але це зробити, враховуючи відстань із України, доволі складно. Отака ситуація.
— Як у Росії коментують стан Павла?
— Яка може надаватися допомога особі, яка потребує спеціалізованого лікування? Там, по-перше, немає засобів для цього, як в тюрмі, розумієте? Там сидить терапевт, умовно кажучи, тиск поміряти. По-друге, всі ті клопотання, які Павло заявляв раніше, коли він утримувався рік в СІЗО Краснодара, взагалі не фіксувалися і, виходить, наче він ці скарги не подавав. “Все нормально” по статистиці.
— Раніше Ви розповідали про складнощі із доступом консула. Як зараз із цим?
— Консульська установа пише клопотання, потім це клопотання направляється в Москву, там вони розглядаються, а час іде. Ну, як показує практика, російська сторона десь раз на квартал дає згоду. Це в середньому. Останній раз (консул — ред.) був, здається, в минулому місяці. Здається, це (останній візит — ред.) був у другій половині вересня.
— Скажіть, чи є, можливо, якісь натяки Вам щодо обміну і взагалі щодо вирішення справи у політичній площині?
— Це вирішується на іншому рівні не зі мною і не з адвокатами. Нічого, на жаль.
Як повідомляв УНН, Павло Гриб був викрадений співробітниками ФСБ РФ під час перебування на території Білорусі 24 серпня 2017 року, куди він поїхав зустрітися із знайомою. Російські спецслужби звинувачують його у підготовці теракту в одній із шкіл міста Сочі.