Деталі
Зміни відбулися, ймовірно, через рішення суду, який арештував рахунки “Софія Буд Груп”, землю ЖК “Софія Київська” та заборонив вводити нові будинки на цій території в експлуатацію.
За даними УНН, компанію “Софія Буд Груп”, як і будівництво ЖК “Софія Київська”, контролював та, можливо, продовжує контролювати народний обранець минулого скликання Верховної Ради від “Радикальної партії Олега Ляшка” Сергій Скуратовський.
Відтоді, як він перестав розраховуватися по боргах з кредиторами, свої проблемні активи він став “перекидати” на людей з оточення народного обранця вже теперішнього скликання парламенту, члена депутатської групи “Довіра” Олександра Ковальова.
Його люди, а саме помічник Сергій Бурлак і став власником активів Скуратовського.
За даними YouControl, Бурлак тепер директор “СОФІЯ КИЇВСЬКА БУД”, створеної 5 січня. Це новий забудовник ЖК “Софія Київська”, на якого намагаються перекинути арештовані земельні ділянки комплексу, щоб продовжувати збирати кошти з інвесторів, демонструючи нібито “чисту” компанію. Паралельно Бурлак — власник ТОВ “Мисливсько-рибальський клуб Ярик”. У 2012 році компанія незаконно відібрала у держави 30,8 тис. га мисливських угідь, які також пов’язували зі Скуратовським. Детальніше — читайте тут.
Утім, ані сам Ковальов, ані його помічник коментувати свою причетність до “СОФІЯ КИЇВСЬКА БУД”, як і до “Мисливсько-рибальського клубу Ярик”, не хочуть. Ковальов уникнув відповідей на запитання журналістів, хоча своєї поінформованості про угіддя не приховував. А Бурлак вказав, що не коментує зв’язок з “СОФІЯ КИЇВСЬКА БУД” телефоном, а на пропозицію зустрітися — поклав слухавку.
Доповнення
26 січня Печерський районний суд Києва наклав арешт на землі ЖК “Софія Київська” і заборонив вводити в експлуатацію будинки. Підставою для такого рішення суду стали борги забудовника, які кредитори стягують у судовому порядку. У 2010-2012 роках забудовник ЖК “Софія Київська” взяв кредит на будівництво комплексу під заставу земельних ділянок і квартир, але гроші так і не повернув.
Окрім того, майнові претензії на 3 млн грн до забудовника ЖК “Софія Київська” пред’явила місцева сільрада за несплату пайового внеску. Утім, у сільраді сумніваються у шансах стягнути кошти з боржника-банкрута.
Як бути інвесторам?
Що робити інвесторам, які вже вклали гроші в проблемний ЖК “Софія Київська” і ризикують залишитися без введених в експлуатацію квартир, аж поки забудовник не розрахується з боргами, - робити їм наступні платежі чи ні - УНН дізнавався в експертів з нерухомості.
“Річ у тому, що на останніх етапах будівництва, як правило, за інвестором залишаються найменші платежі. Тобто, більшу частину грошей забудовник вже отримав і поклав у кишеню. Відповідно, забудовник міг заздалегідь знати про проблеми з будинком і красиво "з’їхати“ від виконання своїх зобов’язань на найважливішому, останньому етапі”, - пояснив Сергій Костецький.
У разі судової заборони на введення будинку в експлуатацію розраховувати на повернення вкладених грошей не варто, запевняє експерт.
“Варіант перший — йти до суду і вимагати грошей від забудовника. Варіант другий — чекати, може суд скасує рішення. І тільки після цього виплачувати залишок грошей забудовнику, без індексації і прив’язки до курсу долара”, — додав Костецький.
Можна обійтися без судових розглядів, каже експерт з питань нерухомості Іван Кудояр. Підписати додаткову угоду з забудовником.
“Перечитайте договір — там, як правило, прописано, що в разі форс-мажорів можна переглянути графік платежів, відстрочити їх на пів року.
Але, як правило, договір виписаний таким чином, що інвестор мало захищений”, - зазначив Кудояр.
Детально про проблемний ЖК “Софія Київська” дивіться у сюжеті УНН: