Автори ініціативи включили її в план обговорення на річних зборах, які повинні пройти 30 травня. Акціонери вказують, що з липня 2018 року оцінна вартість Facebook обвалилася на 40% через рішення керівництва і правління, які не змогли захистити вартість акцій. Автори вимоги підкреслюють, що в компанії зберігається дискримінація деяких акціонерів: ряду власників акцій надається більше прав голосу. Це, в першу чергу відноситься до Марка Цукерберга — при тому, що йому належить лише 13% акцій компанії, в правлінні за ним закріплена частка в 51% всіх голосів.
Це дає Цукербергу можливість фактично одноосібно контролювати політику компанії. “Без рівних прав голосу акціонери не можуть залучити керівництво до відповідальності”, — підкреслюють автори заяви. Вони нагадали про звинувачення, які привели до падіння вартості компанії — в їх числі, поширення на базі Facebook неправдивої інформації та втручання у вибори. “Фейкові новини, втручання у вибори і загроза нашій демократії — акціонерам потрібно щось більше, ніж просто заперечення (всього цього), спроби ухилитися і відтермінування з відповіддю”, — йдеться в заяві.
Ще одна заява прямо вимагає призначити головою ради директорів компанії незалежного директора замість Марка Цукерберга. Ця пропозиція має на увазі поділ посад генерального директора і голови правління. Автори апелюють до досвіду Google, Microsoft, Apple, Oracle та Twitter, де такий поділ було введено.
Як стало відомо раніше, компанія Facebook, що володіє однойменною соціальною мережею, в 2018 році витратила близько 20 млн доларів на забезпечення безпеки її глави Марка Цукерберга і його близьких.