Нагадаємо, вчора правоохоронці провели низку обшуків компаній, які входять до складу агрохолдингу “Агрейн”.
“Через ці компанії, яких налічується близько двох десятків, грошові кошти виручені за продаж українського зерна, а також активи десятків фермерських господарств по всі країні, переоформлювалися на офшорні структури і рахунки.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: У столичній прокуратурі підтвердили, що проводять обшуки на фірмах „Агрейну“
"Так, слідчі СБУ і прокуратури намагаються повернути низку окремих компаній, що входять до складу "Агрейну“, їх законним власникам, а головне повернути в Україну оформлені на Панамські компанії фермерські активи держави у таких областях як Київська, Одеська, Чернігівська тощо.
Йдеться, зокрема, про елеватори, наповнені зерном, худобу, орендні пасовища і паї селян, які також сьогодні підконтрольні панамській компанії CAREYMAY FINANCE S. A.”, - зазначає видання.
Схема виводу в офшори грошей, виручених за українське зерно, діяла у декілька етапів.
“Схема виводу в офшори грошей, виручених за українське зерно, діяла наступним чином: урожай зернових підприємств групи „Агрейн“, а це тисячі тон українського зерна щороку, концентрувався на ТОВ „Агрейн — Трейдінг“.
У подальшому ТОВ „Агрейн — Трейдінг“ з мінімальною націнкою продавав його на компанію A-GRAIN EESTI OU, що належить особисто фігуранту кримінального провадження Павлу Овчаренко, і котра, у свою чергу, продавала зернові на офшорну компанію CAREYMAY FINANCE S.A. (Панама).
Після цього CAREYMAY FINANCE S.A. (Панама) вже продавала продукції кінцевим споживачам на ринку за ринковими цінами.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: П.Овчаренко, вже був оголошений у всеукраїнський та міжнародний розшуки
Таким чином прибуток від продажу української пшениці залишався на рахунках в Ліхтенштейні та Панамі. При цьому, компанія Овчаренка CAREYMAY FINANCE S.A. на сьогодні є 100% власником усіх агропромислових активів „Агрейну“, як насправді мають інших законних власників серед українських фермерів, зокрема”, — йдеться у публікації.
Нагадаємо, як повідомлялось раніше, низка посадовців “Агрейну” визнали свою провину у рейдерському захопленні активів холдингу та були засуджені.