"Ми ще під час передвиборчої кампанії казали, що зарплати чиновникам, особливо виконавчої влади, у народних депутатів вони не такі великі. У виконавчій владі мають бути пов’язані з тим результатом, який генерує дана конкретна посада, даний конкретний чиновник", - зазначив Корнієнко.
Він також дав оцінку висловлюванням міністра Кабміну Дмитра Дубілета про прив’язку зарплати до ВВП.
"Це теж треба обговорювати, в принципі, ми маємо прив’язуватися не до ВВП, а до змін ВВП, все ж таки. Тому що ми просто прив’яжемося до росту, то ми розуміємо, що економічний ріст буває багато в чому обумовлений зовнішніми факторами, ситуацією на зовнішніх ринках, наприклад. Але, якщо ми говоримо про приріст, то це вже робота уряду… Якщо у людей з’являться гроші, і вони не будуть опікуватися, як за 2 тис. гривень прожити опалювальний сезон, то тоді можна говорити про підвищення зарплат чиновникам", - вважає Корнієнко.
Він додав, що заробітна плата у депутатів менша, ніж у урядовців.
"Та позиція, вчора озвучена щодо того, що в 3-5 разів більше середньої заробітної плати по країни, це теж нормальна позиція. У нас середня заробітна платна близько 10-11 тис. гривень. Тому зарплата урядовця 30-50 тис. гривень - це адекватна зарплата. Премія в розмірі одного окладу, разом це може бути 60 тис., але не більше 100 тис. грн. У депутатів зарплата до 40 тис. гривень, у депутатів, в яких є наукові звання, у них трохи більше, у нас, у рядових депутатів, - трохи менше, у голови комітету більше…", - зазначив він.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про впорядкування виплат зарплат керівникам міністерств.
Як раніше повідомляв УНН, Гончарук запропонував Зеленському прив’язати оплату праці урядовців до середньої зарплати в країні.