У 1982 році, саме 9 серпня в ООН відбулося перше засідання присвячене проблематиці корінних народів.
У 2008 році була підписана Декларація, яка підтверджує права корінного населення та встановлює стандарти, покликані забезпечити їх повноцінне існування у сучасному світі.
Метою проведення сьогоднішньої події є збереження культури та прав корінних народів, які завжди проживали на певній території, зберегли свою ідентичність, та культурні цінності. Адже у багатьох країнах світу корінні народи піддаються асиміляції.
На сьогоднішній день до корінних народів відносять близько 370 мільйонів мешканців нашої планети, які проживають у 80 країнах світу.
В Україні до корінних народів відносяться кримські татари, караїми, гагаузи, кримські греки та кримчаки.
Також сьогодні відзначається Всесвітній день книголюбів. Неофіційна подія зародилися у Сполучених Штатах. Але з роками День книголюбів набув популярності у багатьох країнах світу.
Цей день є нагадуванням, що паперова книга, яка дійшла до нас крізь тисячоліття є важливою річчю у житті кожної людини, джерелом знань і способом з користю провести час.
Ще сьогодні можна відзначити День тримання за руку та Міжнародний день коворкінгу.
За церковним календарем 9 серпня — це День пам’яті великомученика Пантелеймона.
Пантелеймон народився у ІІ столітті в Никодимії. Мати його була християнкою і виховувала сина у любові до Господа.
Після її смерті батько віддав Пантелеймона вчитися на лікаря. З роками слава про Пантелеймона як про хорошого лікаря, що лікує не тільки тіло, але душу молитвою, розійшлася по багатьох містах.
До того ж, Пантелеймон лікував людей безкоштовно. Інші лікарі розізлилися на нього за це, вирішили помститися та донесли імператору Максиміліану.
Правитель зажадав аби Пантелеймон відрікся від Господа. Коли ж Пантелеймон відмовився, його довго та страшно катували, а потім стратили.
За легендою, під час катувань з його ран замість крові текло молоко.
Іменини 9 серпня святкують Пантелеймон, Герман, Кирило, Костянтин, Наум, Микола, Платон, Анфіса.