Сьогодні, четвертого липня, своє професійне свято відзначають українські поліцейські. Подія була започаткована у 2015 році, пише УНН.
Після Революції Гідності в 2014 році поступово розпочалася реформа правоохоронної системи. У 2015 році Верховна Рада прийняла закон "Про національну поліцію". Паралельно йшло створення Патрульної поліції.
4 липня 2015 року у Києві на Софійській площі склали присягу перші патрульні поліцейські України. Саме на честь цієї події День Нацполіції України відзначається 4 липня.
До літа 2016 Патрульна поліція вже була сформована в усіх обласних центрах України.
Одночасно йшло реформування обласних управлінь та інших підрозділів старої міліції на поліцейські.
На даний час у лавах Нацполіції служать близько 100 тисяч осіб, з яких 2/3 – це чоловіки, а решта жінки. При цьому, за охорону публічного порядку та розкриття злочинів відповідають близько 35 тисяч правоохоронців. Служба інших поліцейських так чи інакше пов’язана з війною та бойовими діями.
За час повномасштабного російського вторгнення, за різними даними, до 150 співробітників Нацполіції загинули під час виконання бойових завдань, службових обов’язків, проведення стабілізаційних заходів, внаслідок обстрілів, тощо.
Меломани можуть сьогодні долучитися до відзначення Дня музики в стилі кантрі.
Кантрі – це музичний напрямок, що бере початок від народної музики британських переселенців у США, яка продовжувала традиції епічної кельтської балади і народних танцювальних форм. Комерційної популярності музика в стилі кантрі почала набувати у 20-х роках ХХ століття.
Святкувати День кантрі-музики почали у 1950 році, коли Асоціація ді-джеїв музики кантрі ініціювала відзначення цього дня на честь Джеймса Чарльза Роджерса – співака, автора пісень і людини, яка стояла у витоків сучасного кантрі.
Ще 4 липня можна відзначити жартівливе свято - День смаження яєчні на тротуарі, яке присвячене липневій спеці.
Яйця повинні досягти температури 70 °C, щоб приготуватися. А температура тротуарів, як правило, не перевищує. 63 °C.
Навіть у найспекотніший день для приготування яєшні на тротуарі доведеться витратити близько 20 хвилин.
За церковним календарем сьогодні День пам’яті святого Андрія, архієпископа Критського.
За переказом, до семи років Андрій був німим, але через молитву дивним чином зцілився і почав говорити.
З того часу він вирішив присвятити своє життя служінню Господу, за деякий час прийняв чернечий постриг та вступив до монастиря у Єрусалимі.
Андрій був проповідником та богословом, найвідоміший його твір – Великий Канон.
У якості архієпископа Критського Андрій брав участь у Шостому Вселенському соборі у Константинополі.
Іменини четвертого липня святкують Андрій, Богдан, Марк, Микола, Марта, Ольга, Тетяна.