Міжнародний день турботи про себе
Починаючи з 2011 року, у всьому світі 24 липня відзначають досить незвичайне для нашого часу свято — Міжнародний день турботи про себе (International Self-Care Day) або Міжнародний день самодопомоги (ISD). Основною метою свята є підвищення обізнаності про важливість самодопомоги, як ключового чинника підтримки оптимального фізичного і емоційного здоров’я людини. В цей день ще раз хочеться нагадати людям, що залишатися в здоровому тілі і твердій пам’яті, можливо лише за умови правильного способу життя.
Засновником та ініціатором проведення Міжнародного дня турботи про себе є Міжнародний фонд самодопомоги. В сучасному світі, самозбереження може бути головним ключем до процвітання самого себе.
Безумовно, існує величезна кількість проблем, пов’язаних зі здоров’ям, які люди можуть запобігти. Міжнародний день самодопомоги допомагає підвищити рівень санітарної грамотності та знань, щоб допомогти людям активно піклуватися про своє здоров’я і благополуччя за допомогою науково обґрунтованих кроків самодопомоги.
Турбота про себе — це важлива роль, яку ви граєте у власному здоров’ї. Будь то фізичні вправи, чистка зубів, гарне харчування, нанесення сонцезахисного крему, відмова від куріння, лікування лихоманки і головного болю, ми все робимо для того, щоб залишатися здоровими, піклуючись про себе. Турбота про себе зараз важливіше, ніж будь-коли раніше.
Найголовніше в житті кожної людини — здоров’я. Це всім добре відомо, але мало хто слідує даній істині. Для збереження безцінного дару природи необхідно робити певні зусилля. Це досить велика праця — легше полежати на дивані, смачно і ситно поїсти, просидіти весь вечір перед телевізором. А це, з часом, веде до розладу багатьох функцій організму. Для їх же відновлення не існує ніякої “чарівної палички”.
Міжнародний день турботи про себе наголошує на важливості турботи про себе і закликає громадськість до відповідального догляду за собою. Неможливо багато років переїдати, курити, вживати алкоголь, а потім прийняти таблетку і стати здоровим.
Релігійні свята
Утвердженню християнства на Русі за часів князя Володимира передувало князювання великої княгині Ольги. Княгиня народилася в язичницькій сім’ї в селищі Витуби неподалік Пскова.
Коли її побачив під час полювання майбутній Київський князь Ігор він вподобав Ольгу, а коли утвердився в Києві, одружився із нею.
За правління Ігоря лояльно ставився до християнської релігії, віра Христова поширилася в Києві настільки, що християни становили значну частину суспільства. У 945 році князь Ігор був убитий древлянами, а княгиня жорстоко помстилася їм за вбивство чоловіка. Вона успішно керувала державою та зміцнила владу Київського великого князя.
Богомудра Ольга увійшла в історію і як велика творець культури Київської Русі. Вона рішуче відмовилася від вторинного шлюбу, зберігаючи великокняжий престол для сина Святослава, який підростав. Багато праць доклала свята княгиня Ольга для зміцнення оборони країни, а у 955 році прийняла святе Хрещення з ім’ям Олена.
Вона привела до Христа багатьох киян, робила спроби вплинути на сина, переконаного язичника, але князь Святослав залишився глухим до закликів матері. Історично достовірно, що свята рівноапостольна Ольга стала засновницею Пскова. Після повернення до Києва вона відправила багато золота і срібла на будівництво псковського храму.
У суботу, 24 липня, іменини відзначають: Аркадій, Олена, Євфимія, Ольга, Христина.