День українських миротворців
Пам’ятна дата встановлена постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 року
Дата приурочена до висадки першої української миротворчої місії, в 1992 році, в колишній югославській республіці Боснія і Герцоговина.
Українські миротворці взяли участь у миротворчих операціях в наступний регіонах і місіях в світі: Косово, Боснія і Герцеговина, Східна Славонія, Ангола, Македонія, місія ОБСЄ у Косово, Гватемала (МІНУГУА), Таджикистан, Афганістан, півострів Превлака (Хорватія), Кувейт, Сьєрра-Леоне, місія ОБСЄ у Грузії, Придністров’я, Ірак, Ліван, Ефіопія та Ерітрея, місія ООН у Грузії, Судан, Кот-д’Івуар, Демократична Республіка Конго тощо.
Зазначимо, Міжнародний день миротворців святкується ООН щороку 29 травня. В Україні офіційно відзначається з 2003 року.
Всесвітній день навичок молоді
У грудні 2014 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 15 липня “Всесвітнім Днем навичок молоді”. Мета цієї щорічної події полягає в тому, щоб допомогти у вирішенні проблем безробіття сучасної молоді. Розвиток навичок є основним засобом молоді зробити плавний перехід до роботи.
Під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі експерти озвучили ключові навички, які знадобляться вам для успішної кар’єри в 2021 році:
- Комплексне розв’язання проблем,
- Критичне мислення,
- Креативність,
- Уміння керувати людьми,
- Взаємодія з людьми,
- Емоційний інтелект,
- Уміння формувати власну думку та приймати рішення,
- Орієнтація на клієнтів,
- Уміння вести переговори,
- Гнучкість розуму (вміння швидко переключатися з однієї думки на іншу).
Якщо ви креативний і мислите нестандартно, то готуйтеся підкорювати простори всесвіту. Сучасні роботодавці дедалі частіше шукають не просто виконавців, а людей, які готові мислити поза шаблонами. Працівник майбутнього повинен бачити “крізь час” й втілювати в життя ідеї, котрі до нього ніхто не пропонував. Звісно, пам’ятаючи при цьому про технологічну грамотність й емоційний інтелект, який потрібен для того, щоб не лише розуміти емоції, наміри й мотивацію людей, а й уміти скерувати їх у належне русло.
5 з 10 навичок у рейтингу стосуються спілкування з людьми, вміння керувати, розуміти й домовлятися. Ще чотири пов’язані з особливостями мозку — здатністю приймати рішення, генерувати ідеї й креативити. Майбутнє — це період, коли головною цінністю стане мозок, емоції й розвиток. Якщо ви не знаєте, чим зайнятись у вільний час — досліджуйте характери людей та їхні потреби, насичуйте інтелект і буде вам щастя!
У ТОП навичок 2020 року ввійшла когнітивна гнучкість (або “гнучкість розуму”) — уміння обмірковувати декілька речей одночасно.
У перспективі майбутнє за предметною сферою, до 2020 року компаніям — гігантам доведеться витрачати чималі гроші, аби “перевчити” старі кадри. Натомість, у науці, архітектурі, інженерії, математиці й сфері технологій триватиме справжня боротьба за таланти. Відповідно, конкуренція тут буде найвищою.
Для тих, хто ще не визначився з майбутньою професією, експерти радять орієнтуватися на предметну сферу, об’єднану абревіатурою STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics/ Наука, Технології, Інженерія, Математика).
Цифрова революція — точка неповернення на ринку праці.
Релігійні свята
За церковним календарем віряни сьогодні вшановують Покладення ризи Пресвятої Богородиці, а також пам’ять Святого Фотія, митрополита Київського. У народі цей день називали Берегині, адже присвячене матері всіх духів.
Православна церква 15 липня вшановує пам’ять святителя Фотія. Також вшановують Берегиню — прародительку всього живого, захисницю від бід і нечистої сили. Згідно з повір’ями, 15 липня вона наповнює трави і квіти особливою силою.
У цей день іменини святкують Іувеналій і Арсеній.