Так, співрозмовник нагадав, що близько 120 українців виявили бажання повернутися до України.
Цитата
“У зв’язку із триваючими бойовими діями українська сторона звернулася до міжнародних організацій для надання допомоги в організованому виїзді наших громадян із анклаву. Як і в 2012 та 2014 роках, коли проводилися аналогічні заходи, нині опрацьовується можливість репатріації через територію Єгипту. Українські дипломати взаємодіють із єгипетською владою для отримання необхідних дозволів”, — зазначив дипломат.
Деталі
Зі слів Ніколенка, українська сторона продовжує моніторити розвиток безпекової ситуації в регіонів.
Критично важливо, щоб в зоні конфлікту настав “режим тиші” для уможливлення цієї гуманітарної місії в максимально безпечних умовах, додав він.
Що було раніше
Минулого тижня стало відомо, що посольства України в Ізраїлі та Єгипті, а також представництво при Палестинській національній адміністрації відпрацьовують можливі маршрути репатріації українських громадян, які виявили бажання залишити сектор Газа.
Контекст
Конфлікт у регіоні різко загострився після того, як Ізраїль ухвалив рішення виселити кілька палестинських сімей зі Східного Єрусалиму. Це викликало масові акції протесту і безлади в Єрусалимі, у результаті яких постраждали сотні людей.
Ракетні удари між Ізраїлем і сектором Газа тривають з 10 травня, загострення почалося через зіткнення між палестинцями та ізраїльською поліцією в Східному Єрусалимі.