“У кримінальному провадженні за підозрою ряду колишніх високопосадовців, президента та народних депутатів України в організації та голосуванні у незаконний спосіб за „диктаторські закони (16 січня - ред)“ 29.08.2019 заступником генерального прокурора Кізем С.М. без вивчення матеріалів кримінального провадження прийнято рішення про закриття провадження щодо Калєтніка І.Г. за відсутністю складу злочину в його діях”, — йдеться в повідомленні.
У Генпрокуратурі зазначають, що перед самим звільненням 29 серпня, після закінчення робочого дня, між 18 і 19 годинами, Луценко забрав від слідчих УСР ГПУ 20 кримінальних проваджень на підставі “неефективного здійснення досудового розслідування”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким буде та як працюватиме Офіс Генпрокурора: оприлюднено текст законопроекту
“Вже сьогодні, 30.08.2019, коли слідчі управління спеціальних розслідувань в робочому режимі намагались увійти в ЄРДР задля доступу до своїх проваджень, виявилося, що деякі слідчі позбавлені такої можливості”, — кажуть в управлінні і додають, що по декількох з цих справ слідчі вже готували підозри.
“Ну, і вишенькою на торті став наказ Луценка, що надійшов до УСР також 30.08.2019, яким головного військового прокурора Матіоса А.В., при наявності у нього реального конфлікту інтересів, визначено куруючим заступником за роботою УСР”, — повідомили в УСР ГПУ.
Там припустили, що це зроблено для того, аби “розуміти та контролювати інші кримінальні провадження, що ще залишилися в слідчих”.
Нагадаємо, Богдан представив Генпрокурора Рябошапку колективу ГПУ.