У міжнародну класифікацію хвороб вносяться захворювання, відхилення і розлади, які піддаються клінічному дослідженню, а люди, які страждають від таких недуг, можуть розраховувати на повноцінне лікування.
У новій класифікації хвороб, яке вступить в силу з 2022 року, ігровий розлад характеризується “стійкою або повторюваною ігровою поведінкою”, яка викликає “значне порушення у особистих, сімейних, соціальних, освітніх, професійних або інших важливих областях функціонування”.
На думку ВООЗ, розлад проявляється через “пріоритет ігр над іншими життєвими інтересами і повсякденною діяльністю” і “продовження ігрової діяльності незважаючи на виникнення негативних наслідків”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рекомендації ВООЗ: скільки рухатись, спати і дивитись мультфільми дітям до 5 років
У відповідь на внесення “ігрового розлади” в офіційний список хвороб виробники комп’ютерних ігор з усього світу закликали ВООЗ переглянути своє рішення, заявивши, що воно “не грунтується на досить надійних доказах”.
Нагадаємо, малорухливий спосіб життя і брак сну у дітей молодшого віку вперше стали предметом дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я, в тому числі і в зв’язку з поширенням дитячого ожиріння.