"Україна кілька років тому подала ідею про розміщення миротворчої місії ООН на сході України. Тоді Росія не була готова розглядати цей варіант. Коли Росія представила свою ідею у вересні, Україна була готова вийти зі своєю пропозицією. Ми обговорили це і з Україною і сказали: "Давайте не висувати конкуруючу резолюцію, спробуймо розпочати дискусію про принципи, про те, що має робити ефективна миротворча місія. І подивитися, чи можемо ми досягти домовленості", - повідомив К.Волкер.
За його словами, нині тривають дискусії про принципи й елементи місії ООН.
США, окрім контактів з Росією та Україною, проводять дипломатичні дискусії та координацію з Францією і Німеччиною як з партнерами в рамках "нормандського формату", а також Великою Британією і Швецією. Остання зараз теж є членом Ради безпеки ООН, додав спецпредставник держдепу США.
На думку К.Волкера, щоб миротворча місія була ефективною, необхідний її контроль над усією територією Донбасу для спостереження за переміщенням важких озброєнь, а також над ділянками українсько-російського кордону.
Нагадаємо, К.Волкер 13 листопада в Белграді має провести третю зустріч з помічником президента Росії Владиславом Сурковим.