Як відомо, Фонд гарантування вкладів фізосіб так і не виплатив вкладникам банку “Михайлівський” їхні гарантовані суми депозитів.
При чому, як показує судова практика, у багатьох випадках гроші вкладників навмисне не повертаються Фондом. Заробіток ФГВФО на кожному вкладнику “Михайлівський”, за оцінкою експертів, сягає 500 доларів.
Раніше також повідомлялось, що ліквідатори банку “Михайлівський” намагалися відібрати у вкладниці 200 тис. грн шляхом визнання її банківського договору недійсним. Але вкладниця звернулася в суд і пройшла всі інстанції, аж до Вищого адміністративного суду України, де і констатували незаконність дій співробітників ФГВФО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФГВФО штучно занижував вартість активів ліквідованих банків — ГПУ
За схожою схемою ліквідатори намагалися відібрати кредитний портфель банку “Михайлівський” у фінансовій компанії, яка викупила його напередодні ліквідації. У цьому випадку суди теж констатували протиправність дій ФГВФО і присудили кредитний портфель назад з вказівкою на те, що право збирати кредитну заборгованість з позичальників цього банку має фінансова компанія “Фагор”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховний суд України звільнив боржників банку “Михайлівський” від претензій ФГВФО — експерт
За фактом шахрайства та незаконного збору коштів з позичальників банку “Михайлівський” проти співробітників ФГВФО відкрито кримінальне провадження.