Так, за словами киянки, молоко, призначене для дитячого харчування, не зіпсувалося, навіть після того, як сплинув термін його придатності.
“Експеримент завершено. Так, не дуже давно, всього на всього 25 квітня цього року я відкрила пляшечку дитячого молока „Злагода“. Зварила з половини кашу, а залишки молока в пляшечці залишилися у моєї куми в холодильнику на дверцятах. І вона про них забула. На травневі свята, вона виявила нашу пляшечку і вирішила викинути, але перед цим перевірила молоко. Її здивувало, що зовні залишилося без змін — воно смачно пахло, добре виглядало і виявилося на смак хорошим. Однак термін придатності закінчився 30 квітня.
Ми вирішили проводити експеримент, як довго може не скисати молоко. Звичайно, на 7 місяців ми не сподівалися. Але молоко перевершило всі наші очікування. Воно не скисло, судячи з усього, це дії антибіотика який вбив кисло-молочні бактерії, зараз молоко (без молока) згіркле, значить почався процес гниття”, — написала киянка.
Окрім того, вона зауважила, що звичайне домашнє молоко скисає за 3-5 днів, у залежності від умов зберігання
“Ставити питання чи є користь в цьому молоці не варто, однак варто ставити питання скільки шкоди воно може заподіяти, особливо дітям. Із задоволенням поспілкуюся з представниками „Злагода“, якщо вони прочитають цей пост і вирішать зв’язатися зі мною”, — написала Іраіда Медведєва.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, у дитячій молочній продукції двох українських компаній було виявлено антибіотики. Зокрема, йшлося і про ПАТ “Комбінат “Придніпровський”, ТМ “Злагода”.
У зразку “Молоко вітамінізоване, стерилізоване, для дитячого харчування від 9 місяців, 3,2% жиру “Малятко” ТМ “Злагода” було виявлено вміст антибіотику — хлорамфінікол (левомицитин), мг/кг — 0,00040 (практична межа виявлення 0,00005 мг/кг).
При цьому, в Україні, згідно роз’яснення експертів, законодавством не визначені норми допустимого вмісту антибіотиків у дитячому харчуванні.
Такі норми має розробити МОЗ.
Так чи інакше, але, за словами експерта Ю.Опенька, вміст антибіотиків у будь-якій кількості саме у дитячому харчуванні недопустимий.
“...вважаю, що наявність антибіотиків у дитячій продукції харчування неприпустима. Той самий левоміцетин він забирає нормофлору у кішківнику, яка формується у дитини”, — сказав Ю.Опенько.