Багато земноводних, на відміну від ссавців, мають здатність відновлювати втрачені кінцівки. Деякі види африканських жаб мають слабкі здібності до регенерації — якщо вони втрачають ногу, на її місці утворюється тонкий хрящовий відросток. Однак дослідникам вдалося домогтися повноцінної регенерації.
“У нормі в дорослих жаб, у кращому випадку, відновлюється тонкий і позбавлений характерних рис хрящовий виріст. Наша процедура викликала відсутню в нормі регенеративну відповідь, яка призвела до появи більшої, краще структурованої кінцівки. Біореактор викликав дуже складну реакцію, яку біоінженери поки не можуть створити прямими маніпуляціями”, — каже керівник колективу авторів роботи Майкл Левін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Японії запропонували дозволити редагувати гени ембріонів людини
Ампутувавши кінцівки групі з дев’яти гладких шпоркових жаб, вчені зафіксували тварин, помістивши їх у біореактори зі спеціальним гелем із вмістом прогестерону. Через добу вони від’єднали тварин від пристрою. Зростання тканин тривало дев’ять місяців, за цей час відновилася кісткова тканина, нерви, судини — не сформувалася тільки стопа.
Куратор експерименту Майкл Левін, вважає, що технологія придатна для ссавців будь-яких розмірів, у тому числі й для людей.
Як повідомляв УНН, вчені Бристольського університету у Великої Британії представили технологію редагування генів, яка допоможе змінювати клітини крові заради успішного переливання.