"Живемо у 21 столітті, а така вимога досі є обов’язковою і прописана в чинних нормах щодо проектування житлових будинків. Звичайно, що зараз, у сучасному світі, це недоцільно та не актуально робити у кожній квартирі. І до того ж це зайві витрати на оплату комунальних послуг", - написав Парцхаладзе.
За його словами, у Міністерстві пропонують відмінити обов’язкове влаштування цих радіоточок у кожній квартирі, але залишити проектування таких установок по одній на будинок, щоб у разі екстрених та інших надзвичайних ситуацій черговий або конс’єрж будинку міг оперативно отримати інформацію та сповістити жителів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В громадських будівлях дозволять проектувати багаторівневі паркінги
Парцхаладзе додав, що сьогодні для отримання та передачі інформації у разі можливих екстрених та інших надзвичайних ситуацій зазвичай використовується мобільний зв’язок. Але у випадках, коли такий зв’язок заглушується або блокується, радіоточки є альтернативою.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Як повідомляв УНН, в Україні пропонують дозволити вільне планування квартир.