"Напередодні обговорили з Постійним представником України при ООН Володимиром Єльченком подальші кроки і координацію зусиль для боротьби з російською агресією. Українські дипломати активно працюють над тим, аби протягом 73 сесії було прийнято 2 надважливі резолюції. Перша - про порушення прав людини в окупованому Криму", - розповіла Геращенко.
За її словами, вже у листопаді цього року проект резолюції буде розглянутий на третьому комітеті ООН, у грудні - проголосований на Генасамблеї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готує спільну позицію з державами, судна під чиїми прапорами затримують в Азовському морі
"Й друга - надважлива резолюція, яка буде прийнята на поточній сесії - про мілітаризацію окупованого Криму і Азовського моря. Сьогодні резолюцію по Азовському морю проголосував Європарламент. Наступну резолюцію має прийняти Генасамблеї ООН. У Росії земля і море мають горіти під ногами", - підкреслила у Facebook перший віце-спікер ВР.
Вона розповіла, що на полях Радбезу коротко поспілкувалися з Виконавчим директором структури "ООН - Жінки" Фумзілє Мламбо – Нгуко, яка відвідувала Україну рік тому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європарламент про Азовське море: підтримуємо звернення України до міжнародних судів
"Коротко обмінялися думками про проблеми і втрати українських жінок, які найбільше страждають від конфлікту на Донбасі. Також пані Нгуко привітала присудження премії Андрія Сахарова Олегу Сенцову і назвала це рішення надзвичайно важливим сигналом", - додала Геращенко.
Як повідомляв УНН, Європейський парламент у четвер підтримав резолюцію щодо ситуації в Азовському морі.
Як повідомляв УНН, проект резолюції, розміщений на сайті Європарламенту, містить, зокрема, пропозицію призначити спеціального представника ЄС з питань Криму, Донбасу та Азовського моря.
Крім того, в резолюції Єврокомісії та Європейській службі зовнішніх зв'язків пропонується оцінити економічні збитки від російської блокади в Азовському морі.
Також ЄП запропонував встановити окрему міжнародну моніторингову місію для спостереження за ситуацією в Азовському морі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко схвалив заходи ЄС з протидії "повзучій анексії" РФ у Азовському морі
Нагадаємо, віце-президент Європейської Комісії - Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні раніше висловила занепокоєння мілітаризацією Азовського моря.