Цитата
“Процедура працює наступним чином. „Північний потік-2“ спочатку повинен подати запит на сертифікацію німецькому регулятору, який потім повинен буде прийняти і передати в Єврокомісію свій проект рішення про сертифікацію, запросивши думку Єврокомісії, як наказує наша допрацьована Газова директива. Коли Єврокомісія отримає цей запит, у неї буде 2 місяці на надання відповіді. І цей термін може бути додатково продовжений, але це вже зовсім інша процедура”, — сказала Лунела.
Деталі
Вона нагадала, що з точки зору Єврокомісії “Північний потік-2” не є проектом загальноєвропейського інтересу — тобто проектом, який отримує підтримку ЄС. “Метою Єврокомісії завжди було домогтися гарантій, що коли „Північний потік-2“ буде побудований, він повинен працювати в транспарентному та недискримінаційному режимі під необхідним наглядом і відповідно до європейських норм”, — сказала представниця ЄК.
До речі
Напередодні міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров назвав терміни отримання дозволу на запуск “Північного потоку-2”.
“Роботи усі завершені, зараз йде процес отримання необхідних дозволів від німецького регулятора. Процес, як з’ясовується, за німецьким законодавством нешвидкий, по-моєму, чотири місяці, початок 2022 року позначається”, — сказав Лавров.
Роботи з укладання труб “Північного потоку-2” завершилися 6 вересня, через чотири дні “Газпром” повідомив про завершення будівництва газопроводу.