“Ми вирішили знайти ринкову можливість, якщо така можливість з’явиться, зменшити ціну на газ. Про що йшла мова: ми зрозуміли, що український ринок газу зараз перенасичений природним газом, всі готувались до кризи, відмови Газпромом постачати газ, і ця підготовка перенаситила українські сховища газу. І коли незалежний оператор ГТС проводив свій тендер, тендер був дуже конкурентний і ми розуміли, що там може бути зменшення ціни у порівнянні з імпортним паритетом. Як тільки це відбулось, ми запропонували уряду і уряд погодився з цим, використати новий ціновий індикатив, український, а не європейський, який є нижчим за європейський, для встановлення ціни газу для населення”, — розповів Коболєв.
З його слів, якби на цьому тендері ціна виявилась нижчою на 15 чи 30%, вона була б нижчою на 30%.
“Таким чином, отримавши новий ціновий індикатив, ми запропонували приватним посередникам придбавати газ у Нафтогазу за ціною меншою ніж імпортна і перепродавали населенню за цією меншою ціною”, — пояснив голова Нафтогазу.
Він додав, що раніше ціна на українському ринку визначалась виключно за імпортним паритетом і залежний від імпорту український ринок ціну імпортного паритету вважав максимально ринковою.
Нагадаємо, у березні оптова ціна на газ для населення та виробників знизилась на 14%, порівняно з лютим 2020 року.