“ЗСУ планово переходять на нову якісну систему харчування за каталогом продуктів, і ні про які повернення до старих „схем“ не може бути мови”, — сказав Марценюк.
Зазначається, що не всі частини ЗСУ перейшли на харчування за каталогом, як планувалось, в зв’язку з необхідністю введення не менше 4000 додаткових небойових посад, що утруднено через завищену штатну чисельність ЗСУ.
“Проте, з 1 березня, усі без винятку бойові військові частини ЗСУ харчуються за каталогом продуктів. Мова йде про більше ніж 30 частин, що перейшли на каталог в цьому році, та порядка 70 частин, що вже харчувались за каталогом раніше. Разом це близько 70% тих військовослужбовців, що мають право на безоплатне харчування”, — наголосив Марценюк.
За його словами, решта частин — небойові частини, до яких відносяться, наприклад, склади та арсенали боєприпасів, переходитимуть на комбіновану систему харчування, де постачальник надає і асортимент продуктів за каталогом, і послугу з організації харчування.
“Починаючи з осені, Міноборони прогнозує, що всі військові частини (бойові та небойові) будуть харчуватись за каталогом. Відмінність між ними буде лише в тому, хто готує їжу та обслуговує в їдальні”, — зазначив Марценюк.
Як повідомляв УНН раніше, Міноборони переводить певну кількість військових частин на харчування за каталогом, інші будуть харчуватись з використанням аутсорсингу, оскільки через карантин суб’єкти господарювання відмовляються укладати контракти в рамках аутсорсінгу.