"Ми таке завдання поставили виробникам: щоб вони створили і поставили такий пусковий механізм, який би не давав можливості здійснювати подвійне заряджання – щоб не спрацював людський фактор", - зазначив міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші висновки експертизи Київського НДІСЕ у справі загибелі військових на Рівненському полігоні
За його словами, удосконалення пускового механізму вкрай потрібне, оскільки він не мінявся протягом багатьох десятиліть.
При цьому він додав, що крім змін у конструкції, Міноборони планує ввести відповідальність особового складу за недотримання всіх правил і заходів безпеки при експлуатації такого виду озброєння.
Нагадаємо, починаючи з 2016 року, в Україні сталося вже 9 розривів мінометів "Молот".
За словами Генпрокурора Юрія Луценка, ПАТ "Маяк" відмовляло військовим частинам у ремонті і гарантійному обслуговуванні мінометів "Молот".
Військова прокуратура Центрального регіону України заявила, що Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України проводить комплексну судову експертизу, у межах якої перевіряється технічний стан мінометів, відповідність їх тактико-технічним характеристикам та можливість їх безпечного використання під час бойових дій. Наразі, до отримання відповідних висновків експертів, підстав стверджувати про належну якість міномету "Молот" немає.