Американський сенатор-демократ Тім Кейн, член комітету Сенату із закордонних справ, заявив у середу, що існує ймовірність того, що Конгрес може ухвалити додаткове фінансування для України перед переходом до Конгресу, контрольованого республіканцями, і адміністрації обраного президента Трампа, яка може виступити проти більшої підтримки Києва, повідомляє The Hill, пише УНН.
Деталі
Кейн сказав, що будь-який схвалений Сенатом пакет, швидше за все, зіткнеться із серйозною перешкодою при проходженні в контрольованій республіканцями Палаті представників, де все більше законодавців-республіканців виступають проти додаткової допомоги і захочуть поступитися Трампу, який скептично ставиться до вартості озброєння України та обіцяє покласти край війні.
"Шанс, шанс - я маю на увазі, я не говорю про ймовірність, але я говорю про шанс", - сказав Кейн про більше фінансування для України.
"Тут наприкінці року буде битва з приводу всіх видів пріоритетів, і просто знаючи поточний склад у Сенаті - у Сенаті є шанс, але Палата представників буде жорсткою", - зазначив сенатор.
Кейн сказав, що ймовірним шляхом для більшого фінансування буде законопроект про асигнування.
Але, як зазначається, сенатори-республіканці навряд чи підуть на збільшення фінансування України.
"Очевидно, що речі перебувають у стані зміни", - сказав сенатор-республіканець Джим Ріш, новий голова комітету Сенату із закордонних справ.
"Президент Трамп каже, що він збирається вирішити цю проблему - він має звичку робити те, що він каже, що збирається зробити. І зараз, я думаю, важливо, щоб усі дали йому можливість зробити це", - сказав він про війну в Україні.
А сенатор-республіканець Марко Рубіо, офіційно визначений у середу на посаду державного секретаря при Трампі, припустив, що фінансування України не є негайним питанням.
"Давайте дочекаємося, поки нова адміністрація приступить до роботи, перш ніж ми зможемо це з'ясувати... Нам все одно доведеться фінансувати уряд наступного місяця", - сказав він.
Доповнення
Адміністрація Байдена, за оцінками, має 6 мільярдів доларів фінансування для України, які вона має виділити до 20 січня, але збалансовує військову техніку, яку вона надсилає в Україну, з потребами на полі бою та наявними запасами у Міністерства оборони США, вказує видання.
Пентагон розкрив, чи надішле Україні до $6 млрд допомоги до кінця терміну Байдена08.11.24, 08:49
Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван під час брифінгу 13 листопада вказав, що адміністрація Байдена планує впродовж наступних двох місяців перехідного періоду надіслати до Конгресу "сигнал" щодо бажання бачити нову допомогу для України на 2025 рік.
Довідково
Останню сесію Конгресу США попереднього скликання також називають сесією "кульгавої качки".