“Ситуація з дитячим харчуванням наступна: ми перевіряємо магазини і знаходимо і прострочену продукцію і дитяче харчування в тому числі. Якщо говорити взагалі про його якість і безпеку для дітей, за нашою інсайдерською інформацією, буває так, що знаходять і антибіотики у складі дитячого харчування.
На жаль, у нашій країні ніхто не гарантує ані якості, ані безпеки продуктів харчування”, — розповів він.
За словами експерта через мораторій на перевірку бізнесу, багато підприємців пішли шляхом погіршення якості своєї продукції, яка у наслідку стала більш небезпечною для нашого здоров’я.
“Зараз тенденція така ж. На жаль, ми часто бачимо, коли на упаковці написаний один склад, а всередині він зовсім інший”, — додав він.
При цьому, М.Несміянов наголосив на тому, що Держпродспоживслужба в Україні не контролює якості харчових продуктів.
“Насправді вони нічого не контролюють. Сьогоднішня Держпродспоживслужба особливу увагу приділила санітарії і ветеринарії, бо там є гроші. А те, що стосується прав споживачів — нікого не цікавить.
На сьогодні ситуація просто "хелпова“: немає ніяких штрафів, ніхто нічого не чує, про те, як карають підприємців, які не дотримуються правил виробництва продукції. Все робиться по-тихому. Нашими перевірками ми довести нічого не можемо, тому що держава виходить на перевірки і взагалі не бачить ніяких порушень”, — пояснив він.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, Кабмін хоче спростити бізнес-діяльність у сфері виробництва дитячого харчування. Для цього у ВРУ внесено проект ЗУ “Про дитяче харчування”.
Документом передбачене скасування сировинних зон, тобто спец регіонів або окремих господарств, що відповідають умовам виробництва продукції рослинництва і тваринництва, придатної для виготовлення продуктів дитячого та дієтичного харчування.
Також нагадаємо, за словами експерта Ю.Золотаренко, Україна не готова до скасування “сировинних зон”, де вирощують продукцію для дитячого харчування.