"КАГС скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у задоволенні позову АТ "Російська літакобудівна корпорація "МиГ" про стягнення з ПАТ "НТК "Електронприлад" коштів у сумі 63 390 доларів США, що були сплачені за виготовлення та постачання блоків контролю параметрів БКП-48 для літака МиГ-31, які не були поставлені у зв’язку з дією форс-мажорних обставин", - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, у 2013 році між ПАТ "НТК "Електронприлад" (постачальник) та ВАТ "Нижньоновгородський авіабудівний завод "Сокіл" (правонаступником якого є АТ "Російська літакобудівна корпорація "МиГ", замовник) було укладено договір на постачання продукції – блоків контролю параметрів БКП-48 для військового літака МиГ-31.
Вказаний договір був укладений на підставі міжурядових угод між Урядом України та Урядом Російської Федерації, що стосувалися виробничої, науково-технічної кооперації підприємств оборонних галузей промисловості та співробітництва у сфері експлуатації авіаційної техніки.
На виконання умов договору замовником здійснено 100% передоплати за продукцію, постачання якої повинна була відбутись не пізніше квітня 2014 (згодом додатковими угодами строк було продовжено до 22.03.2015).
Продукцію за договором відповідач виготовив, однак товар не був поставлений з огляду на наявність форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), що засвідчено Сертифікатом Торгово-промислової палати України. За змістом Сертифікату форс-мажорні обставини полягають у забороні експорту ПАТ "НТК "Електронприлад" вказаної спірної продукції, оскільки Указом Президента від 27.08.2014 № 691/2014 припинено експорт до Російської Федерації товарів військового призначення та подвійного використання.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, колегія суддів Київського апеляційного господарського суду дійшла висновку, що виданий Торгово-промисловою палатою України Сертифікат про настання форс-мажорних обставин є належним доказом, який встановлює факт настання та дії обставин непереборної сили, що призвели до неможливості виконання відповідачем зобов’язань за договором. З урахування також того, що позивач не скористався правом на розірвання договору у зв’язку з дією форс-мажорних обставин, суд встановив, що договір є чинним, а виникнення форс-мажорних обставин не є підставою для відмови від сплати за роботи, які виконані до настання таких обставин.
Нагадаємо, Господарський суд Миколаївської області вчора визнав банкрутом публічне акціонерне товариство “Чорноморський суднобудівний завод”.
Судом відмовлено у стягненні коштів на користь російських авіабудівельників
• 8860 переглядiв
Популярні
Мерілін Менсон відкликав позов проти Еван Рейчел Вуд
• 31341 переглядiв
У Києві оголошено повітряну тривогу: що відбувається в столиці
• 37298 переглядiв
Українська делегація у Сеулі: Київ звернувся по військову допомогу - Reuters
• 33676 переглядiв
Колаборанти організовують незаконні вибори на загарбаних територіях
• 34036 переглядiв
Новини по темі
У Києві у ліфті жорстоко вбили літню жінку
• 18100 переглядiв
З початку доби позиції ЗСУ на Донбасі обстріляли 2 рази
• 6290 переглядiв
Адміністрація Трампа скасовує "позитивну дискримінацію" - NYT
• 10278 переглядiв
Держаудитслужба та НАЗК розпочали перевірки в АМКУ
• 21684 переглядiв
Лікарі ще не визначили причину отруєння дівчинки в таборі під Києвом
• 9679 переглядiв
В початковій школі у США стрілянина: є жертви
• 8146 переглядiв
Уряд змінив правила перетину кордону українцями
• 909076 переглядiв
ЗСУ провели танкові навчання
• 11795 переглядiв