Так, 4 січня його затримали за ордером на арешт із Сербії на летовищі Базель-Мюлуз на сході Франції після прибуття рейсом із Приштини.
У Приштині назвали дії Франції неприпустимими, а звинувачення Сербії незаконними, несправедливими і тенденційними, й заявили, що будуть домагатися звільнення Харадіная всіма можливими способами — зокрема, домагаючись від Євросоюзу тиску на Сербію, щоб вона скасувала свій ордер.
ЗМІ зазначають, що деякі косовські посадовці навіть закликали перервати переговори з Сербією, яка не визнає самопроголошеної незалежності Косова від неї, про нормалізацію відносин, що ведуться за посередництва Європейського союзу і є однією з передумов для їхнього можливого майбутнього вступу до ЄС.
У Сербії заявили, що зроблять усе можливе, щоб домогтися видачі Р.Харадіная, якого, як сказав прем’єр-міністр Сербії Александар Вучич, звинувачують у “незліченних злочинах”.
Нагадаємо, в Сербії Р.Харадінай, був польовим командиром косовських албанців під час війни 1998-99 років, вважається військовим злочинцем.
Р.Харадинай займав посаду прем’єра Косово в 2004-2005 роках. Також наголошується, що Р.Харадинай двічі проходив у справах про військові злочини в Міжнародному суді ООН в Гаазі та був виправданий.