Зокрема, Волкер сказав про це, відповідаючи на питання, чи було введення воєнного стану правильною ідеєю.
"Я думаю, що існують конкретні причини, чому український уряд вирішив ввести воєнний стан на 30 днів у декількох регіонах страни.Чтоби це не зачіпало президентські вибори, але дозволило мобілізацію призовників, пересування військових сил. Що стосується політичного відповіді, я думаю, що українська влада правильно зробила, потужно піднявши це питання в НАТО, ЄС, в двосторонніх відносинах ", - зазначив спецпредставник Держдепу США.
На його думку, агресією в Керченській протоці Росія намагалася вплинути на політику в Києві, виставивши влада в поганому світлі.
"Росія роками закладала цеглини, які привели до цього інциденту. Претензія на анексію Криму, претензія на територіальні води, побудова мосту, посилення військово-морських патрулів, одностороння претензія на контроль над доступом до Азовського моря. Ми говорили з партнерами і передбачали саме такі дії ", - підкреслив Курт Волкер.
Він також припустив, що таким чином Росія намагається вплинути на українські вибори, так само як вона намагалася вплинути на вибори в Німеччині та Франції.
"Чого вони не розуміють, так це те, що українці змінилися, у них сильніше відчуття національного духу та ідентичності. Я хотів би відзначити витримку українських капітанів і моряків. Вони намагалися мирно пройти з Одеси до Маріуполя. Росіяни їх зупинили, атакували, мали, знову атакували, взяли на абордаж і захопили. І вони не стріляли у відповідь. Вони намагалися уникнути конфлікту і вели себе відповідально ", - констатував представник Держдепартаменту.
Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада прийняла закон про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні".
Рішення підтримали 276 народних депутатів. Згідно з указом, який оприлюднений на сайті президента, військовий стан в Україні запроваджується строком на 30 діб з 14:00 26 листопада в десяти областях України: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській, а також у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.